top of page

Kiedy zacząć zajęcia z oswajania z wodą?

Zaktualizowano: 12 kwi

Czy wiesz, że nauka pływania może mieć nie tylko pozytywny wpływ na rozwój fizyczny Twojego dziecka, ale także pozwoli mu zdobyć wiele nowych umiejętności? Może być też źródłem wspaniałych wspomnień związanych z czasem spędzanym z opiekunem w wodzie. Wielu rodziców zastanawia się, kiedy najlepiej rozpocząć naukę pływania u dziecka. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i podpowiedzieć, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu zajęć na basenie.


Kiedy zacząć oswajanie z wodą?
Kiedy zacząć oswajanie z wodą?

Nie bez powodu mówi się, że każde dziecko jest inne. Dlatego też nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, kiedy zacząć zajęcia z oswajania z wodą. Zgodnie z zaleceniami specjalistów, zajęcia oswajania z wodą bezpiecznie można rozpocząć około 3. miesiąca życia dziecka. Należy jednak pamiętać, że wiek ten zależy od czasu, w jakim dziecko samodzielnie utrzymuje głowę.


Warto zaznaczyć, że zajęcia oswajania niemowląt z wodą na basenie to nie tylko nauka pływania, ale także świetna okazja do integracji z innymi dziećmi i rozwijania motoryki dziecka. Jednakże, kluczowe jest, aby zarówno rodzic jak i dziecko czuli się w wodzie komfortowo, a bez samodzielnego utrzymywania głowy, nie jest to możliwe. Jeżeli ktoś nie jest przekonany, czy jest gotowy do rozpoczęcia przygody na basenie, zalecamy wstrzymanie się do momentu, kiedy obsługa niemowlaka już nie będzie tak trudna.


Kiedy zacząć więc zajęcia oswajania z wodą? Bezpiecznie można to zrobić od około 3. miesiąca życia dziecka, jednakże wiek ten zależy od czasu, w jakim dziecko samodzielnie utrzymuje głowę. Kluczowe jest, aby zarówno rodzic, jak i dziecko czuli się w wodzie komfortowo, a w przypadku braku samodzielnego utrzymywania głowy, nie jest to możliwe.
16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page