top of page

Oswajanie z wodą

Zajęcia na basenie dla niemowląt

Nauka pływania dla niemowląt w naszej szkole to świetny sposób nie tylko na zaznajomienie malucha z wodą, ale także na wspólne spędzanie czasu. Lekcje pływania dla najmłodszych pływaków rozwijają funkcje motoryczne, koordynację ruchową, zmysł równowagi i wspomagają ogólny rozwój dziecka. Nasi doświadczeni instruktorzy wiedzą, jak sprawić, aby każde dziecko cieszyło się z wodnej aktywności fizycznej, jednocześnie dbając o to, aby było w pełni bezpiecznie. Kto wie – może niedługo dziecko zainteresuje się samodzielnym pływaniem?

Sprawdź dostępne terminy i możliwość zapisów na zajęcia nauki pływania dla niemowląt w naszej szkole – zadzwoń lub napisz, znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego dziecka!

Szkoła pływania dla niemowląt – oswajanie z wodą to podstawa!

Zajęcia oswajania z wodą, to nie tylko aktywnie spędzony czas w wodzie. Dzięki naszemu programowi, który został specjalnie przygotowany dla niemowląt od 3. miesiąca życia, dzieci rozwijają sferę fizyczną oraz społeczną. Towarzystwo innych maluchów i rodziców oraz ćwiczenia połączone z interesującymi zabawkami i muzyką, to niesamowita przygoda dla Twojego dziecka, która pozytywnie wpływa na jego rozwój. Jednocześnie woda jest dla maluszków naturalnym środowiskiem, a we wczesnej nauce pływania pomagają im naturalne odruchy.

Oswajanie z wodą to przygotowanie do przyszłej nauki, która początkowo odbywa się z udziałem rodziców. Pływanie niemowląt to także budowanie więzi i możliwość budowania cudownych wspomnień ze wspólnych aktywności. Co więcej, już od małego pokazujesz swojemu dziecku, że ruch jest częścią Waszego życia.

Nauka pływania niemowląt – kiedy zacząć?

Oswajanie z wodą i nauka pływania dzieci to proces, który warto zainicjować jak najwcześniej. Już od 3. miesiąca życia można rozpocząć pierwsze zajęcia. Ważne, aby dziecko potrafiło już samodzielnie utrzymać głowę. 

Nasze zajęcia dla niemowląt i małych dzieci odbywają się w specjalnie przygotowanych basenach, w których temperatura wody jest specjalnie utrzymywana na odpowiednim poziome, aby dzieci czuły się komfortowo. Dbamy także, aby atmosfera na zajęciach była przyjazna i sprzyjała nauce oraz relaksowi. W przypadku dzieci aspekt wspólnej zabawy to podstawa!

Dowiedz się więcej o tym, kiedy zacząć oswajanie z wodą.

 

Jak się przygotować niemowlę do zajęć w wodzie?

Na basen należy zabrać dwie specjalne pieluszki przeznaczone do wody. Rodzic musi mieć klapki, aby bezpiecznie przemieszczać się po terenie basenu. Dodatkowo warto zabrać ze sobą z szatni ręcznik, aby po wyjściu nakryć dziecko i w ten sposób  przejść do szatni. Przed zajęciami dobrze jest też nakarmić dziecko – wystarczy, aby dziecko zjadło 15 - 20 minut przed wejściem do wody. Jeżeli temperatura, w której kąpiecie maluszka w domu, jest wysoka, warto zastanowić się nad obniżeniem jej do 33 stopni. W ten sposób przyzwyczaicie dziecko do środowiska wodnego na basenie, co znacznie ułatwi naukę pływania.

Dowiedz się więcej o tym, jak przygotować do oswajania z wodą.

Gdzie prowadzimy zajęcia oswajania niemowląt z wodą?

Zajęcia oswajania niemowląt z wodą odbywają się na basenie POSIR Rataje, Osiedle Piastowskie 55A, Poznań. Odbywają się tu zarówno indywidualne zajęcia, jak i grupowe – maksymalnie do 10 osób. Jednocześnie prowadzimy także:

 

Zapisy

+48 602 249 740 

babyinkpoznan@gmail.com

 

bottom of page