top of page

Oswajanie niemowląt z wodą - co to znaczy ?

Zajęcia oswajania z wodą, to nie tylko aktywnie spędzony czas w wodzi. Niemowlaki w wodzie oswajamy w Poznaniu od wielu lat. Dzięki programowi oswajana z wodą, który został specjalnie przygotowany dla niemowląt od 3 miesiąca życia, dzieci rozwijają sferę fizyczną oraz społeczną. Towarzystwo innych dzieci, rodziców oraz ćwiczenia połączone z interesującymi zabawkami i muzyką, to niesamowita przygoda dla Twojego dziecka. Grupy podzielone są na wiek oraz umiejętności jakie  już posiadają. Oswajanie z wodą to przygotowanie do przyszłej nauki pływania, która początkowo odbywa się z udziałem rodziców. 

Temperatura wody jest specjalnie utrzymywana na odpowiednim poziome, aby dzieci czuły się komfortowo. 

Kiedy zacząć oswajanie dzieci z wodą? 

Oswajanie dzieci z wodą to proces, który warto zainicjować jak najwcześniej. Już od 3. miesiąca życia można rozpocząć pierwsze zajęcia. Ważne, aby dziecko utrzymywało samodzielnie głowę. 

Nasze zajęcia dla niemowląt i dzieci odbywają się w specjalnie przygotowanych basenach. Atmosfera na zajęciach jest przyjazna i sprzyja nauce oraz relaksowi, więc jest odpowiednia dla najmłodszych dzieci.

Jak się przygotować niemowlę do zajęć w wodzie?

Na basen należy zabrać dwie pieluszki przeznaczone do wody. Rodzić musi mieć klapki, aby bezpiecznie przemieszczać się po terenie basenu. Pamiętaj aby nigdzie się nie śpieszyć. Dodatkowo warto mieć ręcznik blisko basenu, aby po wyjściu nakryć dziecko i w ten sposób  przejść do szatni. Przed zajęciami należy zadbać aby dziecko było nakarmione. Jeżeli temperatura, w której kąpiecie dziecko w domu jest wysoka, warto zastanowić się nad obniżeniem jej do 33 stopni.

 

Gdzie prowadzimy zajęcia oswajania niemowląt z wodą? 

Zajęcia oswajania niemowląt z wodą odbywają się na basenie POSIR Rataje, Osiedle Piastowskie 55A, Poznań. 

 

Zapisy

+48 602 249 740 

babyinkpoznan@gmail.com

 

bottom of page